Innendørsmesterskapet ble arrangert for andre år på rad i klubbens flotte
tennishall. Et femtitalls deltakere fordelt på ulike klasser sørget for stor aktivitet gjennom hele helgen; fra fredag ettermiddag til sent søndag kveld da mixed-turneringen med åtte deltakende par ble gjennomført.


Sportslig komité og arrangementskomitéen sørget for et meget vellykket klubbmesterskap hvor også en rekke publikummere kjente sin besøkelsestid og overvar til tider tennisspill på høyt nivå.

En slik turnering med mange deltakere i ulike aldre og kjønn hvor flere spillere deltok i flere klasser representerer en stor utfordring med tanke på spilleoppsett og gjennomføring. Imidlertid ble dette loset trygt gjennom helgen av turneringsleder og hovedtrener Thomas Hanstad. I tillegg bidro Torill Aker, Kjerstin Aune og Terje Brantsæter til at det hele ble en stor opplevelse både sportslig og sosialt. Deltakerne så også ut til å trives både på og utenfor
banene.

Ingen tvil om at klubbens nye tennishall sammen med en vellykket tennisfusjon mellom kommunens to tennisklubber innebærer et kjærkomment oppsving for tennisporten langt utover distriktet. I tillegg har et nytt trenerregime de siste par årene bidratt til en ny vår for klubben sportslig og sosialt sett, en klubb som
for øvrig er kun fire år unna sin 100-års feiring i 2023!

Vinnere :
Mixed Double Senior : Trygve Berg / Torill Aker 2. Jan Åge Bogen / Laura Vinikaitiene


Double Åpen Klasse Herrer : 1 Eric Daniel / Egil Brudvik 2. Thomas Hanstad / Jan Åge Bogen


Double Damer :
1 Kjerstin Aune / Laura Vinikaitiene 2 Renate De Gala / Malin Klepperås


Double Mosjon : 1 Arne Olav Børseth / Gøran Jacobsson 2. Knut Kallum / Håkon Randar


Single Mosjon : 1. Arne Olav Børseth 2. Tonny Nielsen

Åpen klasse under 14: 1 Aleksandra Toneva 2. William Venjar

Åpen klasse Senior Herrer 1 Thomas Hanstad 2. Trygve Berg

Åpen klasse Senior Damer : 1Trine Bratland 2. Laura Vinikaitiene
Categories: Artikler